Kozmos

Kozmos KDA-34CE M/NAT Elk.Akustik Gitar

Ürün Kodu:
Kozmos KDA-34CE M/NAT Elk.Akustik Gitar
3.038,59 TL

Ürün Bilgileri

Kozmos KDA-34CE M/NAT Elk.Akustik Gitar

Kozmos KDA-34 serisindeki düz akustik ve elektrik akustik gitarlar, son günlerde gittikçe popüler olmaya başlayan Auditorium gövde şekliyle tüm tarzlardaki çalım deneyimlerinize, beste çalışmalarınıza ilham sağlıyor.

Maun Gövde Ağacı

Gövdesinin arka ve yan kısımlarında kullanılan Afrika’da yetiştirilmiş ağaçlardan olan Khaya Maun ağacı, özellikle orta (mid) seslerde sıcaklığa ve geniş tepkilere sahiptir. Tüm Maun çeşitlerinde olduğu gibi, benzersiz iç nemlendirme nitelikleri güçlü bir ton dengesini ve temeli oluşturur. Bu sayede sıcak orta seslerin yanında en alt seslerden en üst seslere kadar mükemmel bir denge sağlayarak verebilmektedir. Afrika maunu, Orta Amerika çeşitlerinden biraz daha sert bir yapıya sahip olarak, frekans tepkileri daha yüksektir.

Sitka Ladin Ön Kapak

Bir gitarın üst kısmındaki ses tahtası olarak adlandırabileceğimiz ön kapaklarında modern çağın standartı olan Sitka Ladini KDA-34 modellerinde de kullanılmaktadır. Kozmos akustik gitar modellerinin ön kapaklarında yüzde 85-90 oranında kullanılan bu ses tahtası ağaçları, mukavemetin ve esnekliğin bir araya gelmesiyle geniş bir dinamik aralığa sahiptir. Agresif penalı vuruşlardan, daha yumuşak olan parmakla çalıma kadar her çalım tekniğine uyumlu ve son derece tepkimelidir.

Kolay Çalım Sağlayacak Sap Formu

Akustik gitar konusunda son derece seçici olan gitaristlerin sevebileceği güçlü ses ve harmoniklerin karışımına ek olarak, rahat ve ergonomik sap formu sayesinde en zor pozisyonlarda bile rahat çalım imkanı sağlayabilmektedir. Gitarın ön ve arka kapaklarını çevreleyen siyah binding işçiliği, kusursuzca sap işçiliğinde de kullanılarak rahat çalım imkanınızı desteklemektedir. 

Akustik gitar gövde şekillerinde son dönemlerde popüler olmaya başlayan Auditorium gövde üzerinde yumuşak hatlar ile tasarlanmış Cutaway bölümü, gitarınızın imajını bozmadan alt pozisyonlarda rahat çalım imkanını sizlere sağlayabilmektedir.

Güçlü ve Çok Yönlü EQ Sistemi

Gitarın eşik altına yerleştirilen piezo-manyetiği, sahne çalışmaları düşünülerek feedback sorunlarını en aza indirgenecek şekilde izolasyon yapılarak, özel bir kaplamalı şekilde yerine yerleştirilmiştir. Bu manyetik MG-30 model Preamp-EQ sistem ile güçlendirilerek, gitarın gövdesindeki tüm titreşim ve rezonasları ses sistemine veya akustik gitar amfinize iletebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kusursuz Cila İşçiliği

Gövde üzerinin tamamına uygulanan UV-Satin cila işçiliği; pürüzsüz ve mat gövdesinin en iyi şekilde titremesini sağlamanın yanında, günlük kullanımlarınızda oluşabilecek kir ve dış etkenlere karşı gitarınızın ağaçlarını koruyabilmektedir. Uzun süreli performanslarınız göz önüne alınarak tasarlanmış die-cast akort burguları, uzun süreli olarak akordunuzu doğru şekilde tutabilir.
 

Özellikler


Gövde Şekli : Cutaway Auditor

Ön Ağaç : Sitka-Ladin

Arka ve Yan Ağaç : Khaya Maun

Scale Uzunluğu: 25-1/2\"

Klavye Ağacı : Zebra - Teknik Ağaç

Burgular : Die-Cast Akort Burguları

Binding : Ön-Arka Gövde Ağaç Birleşimi ve Sap Üzerinde Siyah

Fret Sayısı : 20 Fret

Cila : UV-Satin (Mat Cila)

Preamp-EQ Sistem : MG-20

Nominal Giriş Seviyesi: -20dBV

Giriş Empedansı: >1M Ohm

Çıkış Empedansı:<2K Ohm (20Hz~20KHz)

Nominal Çıkış Seviyesi: -12dBV

Ses seviyesi kontrolü

3 Band EQ: Bass,Middle,Treble

Anti-feedback kontrolü (Notch)

Faz çevirici anahtarı

LCD Ekran ile kromatik akort aleti

Düşük pil seviyesi göstergesi