Cort

CORT AD810BKS

Ürün Kodu:
AKUSTİK GİTAR  KILIFSIZ, RENK: SATİN SİYAHI 
2.352,64 TL

Ürün Bilgileri

 

AKUSTİK GİTAR  KILIFSIZ, RENK: SATİN SİYAHI AD810 BKS, Cort’un Standart Seri Gitarlarındandır. Uzun süredir üretimi devam eden popüler Akustik Gitar serisidir. Standart Seri Gitarlar süper performans ve paranızın değeri demektir.  LADİN KAPAKLadin, güç ve esneklik arasında ideaal dengeyi sağlayabilen bir ağaç türüdür. Akustik gitarların kapaklarında en çok tercih edilen ağaç türü olması da bu özelliğinden gelmektedir. Ladinin çok yönlü sonik karakteri onu çok çeşitli müzik türleri ve çalış stilleri için ideal seçim yapmaktadır.MAUN ARKA VE YANLAR

Maun ağacının verdiği doğal, parlak, güçlü ve sıcak orta sesler onyıllardır akustik gitarların arka ve yanlarında en tercih edilen ağaç türü olmasını sağlamıştır.

DOVETAIL SAP BAĞLANTISI

Deneyimli ustalarca titiz bir işçilikle yapılan güçlü kırlangıç tipi  sap bağlantısı (dovetail) kasanın vibrasyon ve enerjisini kayıpsız olarak detaylı şekilde aktarır.

KAPLANMIŞ TELLER

Tellerdeki yüksek kaliteli kaplama rutubet, kir ve tere karşı direnci artırmakta ve böylece tel ömrünü uzatmakla birlikte çalınabilirliği de geliştirmektedir.

OYLUMLU KÖPRÜ

Cort\'un özel oylumlu köprü düzlüğü sayesinde eşikten kasaya daha büyük bir açı ile ulaşan teller sustaini (tınlama uzunluğu) artırırken sap boyunca tellerdeki gerilimi düşürerek hem parmakların daha az yorulmasını sağlamakta hem de çalınabilirliği geliştirmektedir.

 

ÖZELLİKLER YAPIKırlangıç bağlantı (Dovetail Neck Joint)KASADreadnought kasaEŞİK ENİ43mm (1 11/16\")ÜST KAPAKLadinARKA & YANLARMaunSAPMaunKLAVYEGül ağacıPERDELER20 perdeÖLÇEK25.3\" (643mm)POZİSYON İŞARETLERİNoktaAKORDLARKalıp döküm (Die-Casting)KÖPRÜGül ağacıTELLERKaplamalı tellerBALKON

Advanced X-Bracing

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   AD810 BKSCort’s oldest acoustic series, the Standard Series defines superb performance and value for the money. The Standard Series guitars are affordable but offer good solid performance for beginners and hobbyists alike in a variety of models with different types of features for any playing situation.SPRUCE TOP

Spruce provides an ideal balance between strength and flexibility, hence its overwhelming popularity as the wood of choice for tops of acoustic guitars. Spruce’s versatile sonic character makes it ideal for a variety of musical genres and playing styles.

MAHOGANY BACK & SIDES

Bright yet natural with a strong and warm midrange, the beloved mahogany wood has been a standard for back and sides on premium acoustics for many decades.

DOVETAIL NECK JOINT

Strongly joined with meticulous workmanship by experienced craftsmen, the dovetail joint transfers the body’s vibration and resonance to the neck with no loss of energy and with plenty of detail.

COATED STRINGS

High-quality coating on the strings resist humidity, dirt and sweat for long string life and improved playability. Specially outfitted on this model.

SCOOPED BRIDGE

The exclusive scooped surface bridge from Cort enhances sustain with greater string angle from the saddle to the body while reducing tension on the strings across the neck were less finger fatigue and improved playability.

SPECIFICATIONS CONSTRUCTIONDovetail Neck JointBODYDreadnought BodyNUT WIDTH43mm (1 11/16\")TOPSpruce TopBACK & SIDESMahogany Back & SidesNECKMahogany NeckFRETBOARDRosewood FingerboardFRETS20 FretsSCALE25.3\" (643mm)INLAYDot InlayTUNERSDie-CastingBRIDGERosewood BridgeSTRINGSCoated StringsBRACINGAdvanced X-Bracing